605-421-964 • 695-421-964 • 18 444-25-42 b.gardina11@gmail.com

Podczas dekorowania mieszkania wiele osób w pierwszej kolejności wybiera dywany, obrazy czy też inne mniejsze ozdoby. Jednak są dwa elementy, które powinny być wybrane przed całą resztą dodatków. To firany i zasłony. Firany to obowiązkowa część wystroju mieszkania, jednak z zasłon często się po prostu rezygnuje. Dlaczego tak jest? Czy zasłony są potrzebne? Otóż tak, zasłony są potrzebne. Jak wiadomo, firany mają za zadanie chronić przed światłem i zagłuszać dźwięki z zewnątrz. Poza tym stanowią piękną dekorację każdego pokoju. A jak jest z zasłonami? Zasłony, podobnie jak firany, mają chronić przed słońcem, ale częściej są używane do tego, aby zasłonić okno na noc i przyciemnić pokój. Oczywiście pełnią również funkcję dekoracyjną, stanowiąc ciekawy element wystroju okna. W zależności od tego na czym bardziej nam zależy – unikalnym wyglądzie czy możliwości całkowitego zasłonięcia okna – podczas wyboru zasłon należy kierować się kilkoma rzeczami.

Przede wszystkim materiałem. Materiały z jakich szyte są zasłony to między innymi aksamit, tafta, juta, żakard, woal i tiul. Niektóre z tych materiałów są grubsze, a inne cieńsze. Jeśli zależy nam bardziej na wyglądzie niż na przyciemnieniu pomieszczenia dobrym pomysłem będzie wybór delikatniejszego materiału. Dzięki temu będzie można uzyskać piękny efekt. Jeśli natomiast chcemy, ale zasłony były jak najbardziej funkcjonalne, lepiej wybrać grubszy i sztywniejszy materiał. W ten sposób będziemy mieć pewność, że okno będzie dobrze zasłonięte i żaden promyk słońca nie wkradnie się do środka. Sklepy mają naprawdę bogate oferty, dzięki czemu można wybierać spośród zasłon z szelkami, zasłon z taśmą oraz zasłon z lambrekinem.

Zasłony w różnych wydaniach

Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór materiałów w różnych kolorach i o różnych wzorach. Dzięki temu można w łatwy sposób dopasować zasłony do firan i do całego pomieszczenia. Jak to zrobić, żeby nie wprowadzić chaotycznego wyglądu do salonu czy sypialni? To zależy od indywidualnego gustu. Jeśli zależy nam na tym, aby zasłony były jak najmniej widoczne, dobrym wyborem będzie gruby biały materiał.

Jeśli jednak chcemy, aby zasłony były mocnym akcentem w pomieszczeniu, lepiej będzie prezentować się materiał w ciemnym kolorze, który będzie rzucał się w oczy i pięknie kontrastował się z firaną i kolorem ścian. W sklepach można znaleźć też zasłony z lambrekinem, które najlepiej będą wyglądać w pomieszczeniach urządzonych w bogaty sposób. W ten sposób będą one stanowić jeden z ciekawych elementów wystroju.

Messenger icon
Wyślij wiadomość przez aplikację Messenger