605-421-964 • 695-421-964 • 18 444-25-42 b.gardina11@gmail.com

Mogłoby się wydawać, że firany nie są tak ważnym elementem wystroju mieszkania jak meble ozdoby ścian. Jednak prawda jest taka, że wchodząc do pomieszczenia jedną z pierwszych rzeczy jakie rzucają się w oczy są właśnie firany. To one nadają pomieszczeniu własnego klimatu. Jak zatem wybrać firany, które będą pasować do wystroju naszego salonu czy sypialni? Czym się skierować przy zakupach?

Przede wszystkim należy najpierw zwrócić uwagę na specyfikę danego pomieszczenia. Jeśli pokój jest mały albo urządzony w stylu minimalistycznym najlepiej postawić na prostotę i wybrać delikatną firankę w jasnym kolorze z ciekawymi zdobieniami. Dzięki temu mamy gwarancję dobrego przepływu światła i szansę na rozświetlenie pomieszczenia. Dodatkowo można dać się ponieść wyobraźni i zdecydować się na upięcie firan klamrą – w ten sposób będzie wyglądać to jeszcze bardziej interesująco i nowocześnie. W większym pomieszczeniu, takim jak na przykład przestronny salon, najlepszym wyborem będą firany oraz zasłony bogato zdobione, sięgające do ziemi. Mocniejszy wystrój okna zwróci uwagę każdego gościa.

Firany do różnych wnętrz

Firany z grubo marszczonego materiału zapewnią charakterystyczny, „królewski” wygląd. Często w nowoczesnych pomieszczeniach rezygnuje się całkowicie z firan ze względu na estetykę. Jednak zdecydowanie lepszym wyjściem będzie powieszenie gładkich, lekkich firan, aby nadać sypialni czy salonowi bardziej domowego klimatu. Złagodzi to surową atmosferę panującą w nowoczesnym pomieszczeniu. Do kuchni natomiast idealnie nadadzą się zazdrostki, które wprowadzą do pomieszczenia trochę swojskiego klimatu. Przy wyborze firan warto zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzony jest pokój oraz kolor ścian i dodatków. Dobrze jest wybrać firany, które będą miały wspólny element kolorystyczny z całym pomieszczeniem. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić i nie uzyskać efektu wielkiej „plamy”.

Dobierając firany do pomieszczenia trzeba pamiętać o tym, że źle wybrane mogą przyćmić wygląd pokoju. Tak samo może stać się, jeśli wybierzemy zbyt mocne zasłony. Wszystko powinno być wcześniej przemyślane i dobrane z precyzją. Jeśli chodzi o długość firan – wszystko zależy od indywidualnego gustu. Długie firany będą wyglądać pięknie w sypialni, w której łóżko nie stoi pod oknem oraz w klasycznie urządzonym salonie, a krótkie firany mogą okazać się świetnym wyborem do kuchni. Warto wiedzieć, że firany oprócz aspektu dekoracyjnego mają za zadanie stłumić dźwięki dochodzące z zewnątrz oraz stanowić ochronę przed słońcem.

Messenger icon
Wyślij wiadomość przez aplikację Messenger